Trasa na wzór EDK – św. Jana od Krzyża (26 km)

Trasa „na wzór EDK” o nazwie „trasa św. Jana od Krzyża” ważne informacje:

Start i koniec: trasa rozpoczyna się i kończy przy kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach

Termin: trasę można przejść w dowolnym terminie jednak zaleca się aby w 2019 roku był to 12 kwietnia

Długość: całkowita długość trasy to około 26km

Zapisy: kliknij tutaj

Szacunkowy czas przejścia trasy: między 5 a 6 godzin

Przebieg trasy: Czechowice-Dziedzice, Mazańcowice, Międzyrzecze Górne – do Groty Matki Boskiej z Lourdes z 1949 a następnie wraca przez Międzyrzecze Dolne, Mazańcowice, oraz Czechowice-Dziedzice.

Trudności: Mimo, iż jest to trasa „na wzór EDK” powinniśmy być odpowiednio przygotowani do jej przejścia. Przede wszystkim potrzebne są dobre i wygodne buty. Trasa jest poprowadzona raczej odludnymi terenami lub o mniejszej zabudowie, nie w każde miejsce da się dojechać samochodem.

Co zabrać? Koniecznie latarkę i odblaski – to bardzo ważne! Oczywiście jedzenie i picie. Jeżeli chodzi o buty warto się zastanowić czy lepiej wygodne buty sportowe (zalecamy) czy buty cięższe ale np. nieprzemakalne (jak kto lubi i zależy jaka jest aura pogodowa- my zalecamy wygodne sportowe). Naładowany telefon komórkowy, warto się zastanowić nad tzw. power bankiem czyli przenośną ładowarką lub zapasowym telefonem.

To jest trasa „na wzór EDK”. Oznacza to, że nie spełnia ona wszystkich standardów prawdziwej EDK – jest krótsza i łatwiejsza niż pełne trasy.

Mapka poglądowa:

Opis trasy: plik PDF

Ślad trasy: plik KML