Rozpoczynamy szczególny czas Triduum Paschalnego

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Triduum Paschalne, jest to najważniejszy punkt w całym roku liturgicznym. To szczególny czas gdzie możemy zmienić nasze życie, nawrócić się na lepszą drogę, która poprowadzi nas do Boga. Kontynuujmy to co rozpoczęło się w nas podczas naszej EDK, gdzie wielu z nas zostało w mniejszy lub większy sposób dotkniętych przez naszego Pana i Zbawiciela.

Niektórzy z uczestników być może zauważyli, że w kościele św. Katarzyny skąd startują i kończą się nasze trasy EDK zaraz przy wejściu znajduje się pogrążona w ciemności figura Jezusa przebywającego w więzieniu. Wielokrotnie ją mijamy nie zawsze zwracając na nią uwagę, czasami tak jest również z Bogiem w naszym życiu – On cały czas jest i na nas cierpliwie czeka aż być może właśnie w te święta zatrzymamy się na chwilę i porozmawiamy z Nim. Być może własnie ta rozmowa, ten święty czas jaki przeżywamy będzie początkiem nowego życia, nowej przygody. On cały czas jest, co więcej to czy podamy mu rękę i damy się porwać zależy tylko od nas…

W swoim świadectwie dobrze opisał to jeden z uczestników tegorocznej EDK Cz-Dz, który przemierzał trasę św. Wendelina:
„Ja wiem że na trasie nie bylem sam On cały czas szedł ze mną i czułem jak pomaga mi iść. Jezus zawsze jest blisko szczególnie wtedy kiedy jest ciężko nie bójmy się wołać do niego o ratunek On nigdy nie zawiedzie.”

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *