Informacje techniczne EDK 2019

Gratulujemy uczestnikom podjęcia wyzwania jakim jest EDK Czechowice-Dziedzice. W większości spotkamy się w piątek 12.04 o godz. 19:00 na Mszy św. w Kościele pw. św Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach ( http://www.swkatarzyna.org ). Po Mszy odbędzie się krótkie 5min. spotkanie/odprawa w kościele. Będziemy się starali aby odbiór pakietów pomocnych w przemierzaniu EDK był możliwy zarówno 20-30 min. przed Mszą jak również po Mszy (prawdopodobnie będzie to możliwe w salkach koło probostwa również tam dostępna będzie toaleta). Przypominamy, że pakiety zapewniliśmy dla pierwszych 150 zapisanych osób. Jeżeli się nie zapisałeś nie zniechęcaj się często w ostatniej chwili ktoś rezygnuje z wyjścia i jego pakiet jest dostępny.

Dużo informacji praktycznych zamieściliśmy na naszej stronie internetowej pod adresem www.ekstremalna.org w tym m.in.:

INFORMACJE PRAKTYCZNE (PORADNIK UCZESTNIKA) CZYLI UBIÓR, PROWIANT, NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE, NAWIGACJA – te informacje znajdziecie pod tym adresem: http://ekstremalna.org/poradnik-uczestnika-edk-czechowice-dziedzice/

OPISY TRAS znajdują się pod adresem: http://ekstremalna.org/trasy-edk-cz-dz/

Na temat samej inicjatywy, kto za tym stoi oraz inne informacje ogólne można przeczytać na stronie głównej: www.edk.org.pl

Przypominamy, że pomysłodawcy EDK przygotowali swoją propozycję dla osób pełnoletnich i nie zalecamy brania udziału w tym wydarzeniu osobom niepełnoletnim. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest osobistym wydarzeniem każdego uczestnika, które podejmuje i wygrywa na własną odpowiedzialność. Nie jest to zorganizowana pielgrzymka i nie zapewniamy żadnej formy opieki, nie mamy możliwości zabezpieczenia trasy – każdy jest odpowiedzialny za siebie. Sztab EDK organizuje jedynie Mszę Świętą oraz przygotowuje materiały umożliwiające właściwe przeżycie tego wydarzenia. Udział w wydarzeniu nie wiąże się z żadnymi kosztami.

W tym roku zgodnie z odgórnymi wymogami trasy nie są w żaden sposób oznaczone (poza niektórymi stacjami). Nie ma także żadnej formy bufetu na trasie czy innych udogodnień. Bardzo prosimy aby mieć to na uwadze! Przypominamy także o regule milczenia w trakcie EDK.

Na parkingu koło Kościoła św. Katarzyny można zostawić auto. Proszę powiadomcie rodzinę lub znajomych o tym, że planujecie wziąć udział w tym wydarzeniu, przeglądnijcie szczegóły dotyczące wybranej trasy, sprawdźcie prognozę pogody oraz pomyślcie jak wrócicie do domu. Zastanówcie się czy w razie czego jest ktoś, kto może Was zabrać z trasy – uprzedźcie go o tym. Na koniec podejmijcie wyzwanie!

Pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie, niech Was oprócz rozważań EDK prowadzi ten fragment z Pisma Św. Ps 16, 7-8:

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo nawet nocami upomina mnie serce.
Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy,
nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy.

Do zobaczenia i pamiętajcie WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!

Pozdrawiamy Zespół Rejonu EDK Czechowice-Dziedzice

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *