Informacje organizacyjne

Witajcie serdecznie!

Na EDK CZ-DZ zapisało się blisko 150 osób! Gratuluję Wam podjęcia wyzwania jakim jest EDK Czechowice-Dziedzice. W większości spotkamy się w piątek 23.03 o godz. 18:00 na Mszy św. w Kościele pw. św Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach http://www.swkatarzyna.org ). Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie/odprawa w kościele. Będziemy się starali aby odbiór pakietów pomocnych w przemierzaniu EDK był możliwy zarówno 20 min. przed Mszą jak również po Mszy (prawdopodobnie będzie to możliwe w salkach koło probostwa).
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE (PORADNIK UCZESTNIKA) CZYLI UBIÓR, PROWIANT, NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE,  NAWIGACJA  – te informacje znajdziecie pod tym adresem: http://ekstremalna.org/poradnik-uczestnika-edk-czechowice-dziedzice/
 
Na temat samej inicjatywy, kto za tym stoi oraz inne informacje ogólne można przeczytać na stronie głównej: www.edk.org.pl
 
Przypominamy, że pomysłodawcy EDK przygotowali swoją propozycję dla osób pełnoletnich i nie zalecamy brania udziału w tym wydarzeniu osobom niepełnoletnim. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest osobistym wydarzeniem każdego uczestnika, które podejmuje i wygrywa na własną odpowiedzialność. Nie jest to zorganizowana pielgrzymka i nie zapewniamy żadnej formy opieki, nie mamy możliwości zabezpieczenia trasy – każdy jest odpowiedzialny za siebie. Sztab EDK organizuje jedynie Mszę Świętą oraz przygotowuje materiały umożliwiające właściwe przeżycie tego wydarzenia. Udział w wydarzeniu nie wiąże się z żadnymi kosztami.
 
Osoby przemierzające najdłuższą trasę 67km dookoła jeziora Goczałkowice (św. Katarzyny) będą miały możliwość skorzystania z herbaty i toalety w salkach przy kościele w Chybiu (X stacja). To co robią te osoby czekając na Was między 4 a 9 rano zasługuje na duży szacunek i uznanie dlatego proszę okażmy tym osobom dużo życzliwości tym bardziej, że robią to bezinteresownie.
 
Na parkingu koło Kościoła św. Katarzyny można zostawić auto. Proszę powiadomcie rodzinę lub znajomych o tym, że planujecie wziąć udział w tym wydarzeniu, przeglądnijcie szczegóły dotyczące wybranej trasy, sprawdźcie prognozę pogody oraz pomyślcie jak wrócicie do domu. Zastanówcie się czy w razie czego jest ktoś, kto może Was zabrać z trasy – uprzedźcie go o tym. Na koniec podejmijcie wyzwanie!
 

Pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie, niech Was oprócz rozważań EDK prowadzi ten fragment z Pisma Św. Psalm 121:

„Pomoc mi przyjdzie od Pana, 

co stworzył niebo i ziemię. 

On nie pozwoli zachwiać się twej nodze 

ani się zdrzemnie Ten, który cię strzeże.

Pan cię strzeże, 

Pan twoim cieniem 

przy twym boku prawym. 

Za dnia nie porazi cię słońce 

ni księżyc wśród nocy. 

Pan cię uchroni od zła wszelkiego: 

czuwa nad twoim życiem. 

Pan będzie strzegł 

twego wyjścia i przyjścia 

teraz i po wszystkie czasy.”

 

Do zobaczenia i pamiętajcie WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!

Pozdrawiamy Zespół Rejonu EDK Czechowice-Dziedzice

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *