Nowa trasa – więcej informacji…

Jak pewnie zauważyliście w tym roku pojawiła się nowa trasa na wzór EDK pod patronatem św. Jana od Krzyża. Autorami tej drogi są Ela, Paweł i Piotr, którzy w zeszłym roku razem z nami przemierzali trasę św. Wendelina.

Jak sami autorzy przyznają: „Nową, trzecią trasę stworzyliśmy z myślą dla osób które wahają się z podjęciem wyzwania na pełnych, dłuższych i trudniejszych szlakach EDK. Jej długość wynosi około 26 km co powoduje, że jest bardziej przystępna dla początkujących, jednakże nie jest całkowicie łatwa aby stanowiła jednak pewne wyzwanie dla tych osób, które ją wybiorą.”

Droga przebiega w większości po asfalcie, w mniejszym stopniu drogami polnymi i szutrowymi. Uczestnicy będą podążali także terenami pagórkowatymi co stanowi dodatkową trudność. Trasa zaczyna się w Czechowicach-Dziedzicach i jej najdalszym punktem jest Grota Matki Boskiej z Lourdes w Międzyrzeczu Górnym skąd wracamy już w kierunku Czechowic.

Droga nie jest pełną trasą EDK ze względu na swoją długość (nie ma wymaganych min. 40km). Nie zmienia to faktu, że podczas 6 godzinnej wędrówki można realnie dotknąć tego co jest istotą inicjatywy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Co najważniejsze wierzymy, że niezależnie od wybranego dystansu naszego wyzwania najważniejsze w tym wszystkim jest spotkanie z Bogiem czego wszystkim życzymy!

Więcej informacji o trasie można znaleźć tutaj.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *