Postęp prac w Rejonie

W tym roku nasz sztab EDK CZ-DZ liczy już 6 osób! Dzięki nowym osobom na pokładzie prace idą pełną parą. Dzięki temu w tym roku liczymy na to, że nie spóźnimy się z promocją 😉 tak aby jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć o naszej inicjatywie. Co jednak najważniejsze Ela, Paweł i Piotrek przygotowują trzecią trasę „na wzór EDK” dla osób początkujących, aby mogły spróbować swoich sił na łatwiejszej drodze. Mamy nadzieję, że mniejsze trudności i dystans zachęcą tych niezdecydowanych aby w przyszłości spróbowali wejść w pełną duchowość Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pierwszy szkic ewentualnej trzeciej trasy możecie zobaczyć już w zdjęciu do niniejszego wpisu. Czasu nie mają dużo gdyż do środy muszą ze wszystkim zdążyć!

Postęp prac w Rejonie przejawia się także na innych polach działalności. Pozostałe dwie trasy zostały wstępnie zaakceptowane i nie będą się różniły w stosunku co do lat ubiegłych. Dla przypomnienia będą to pełne trasy EDK o długości 46 i 67km. Staramy się także zainteresować wydarzeniem lokalne media, które jak do tej pory (możemy z czystym sumieniem przyznać) zawsze stawały na wysokości zadania. O artykułach na nasz temat będziemy Was informować na bieżąco. Prosimy Was o udostępnienie tych informacji dalej gdyż jak sami możecie przeczytać (w świadectwach na stronie) – uczestnictwo w EDK prawie zawsze wiąże się z głębszym przeżyciem duchowym, z którego 99% uczestników jest bardzo zadowolona.

Mamy także potwierdzenie, ze strony nowego Proboszcza parafii św. Katarzyny Księdza Piotra Pietrasiny o możliwości kontynuowania współpracy z parafią. Dzięki temu podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczniemy czechowicką EDK Mszą Św. właśnie w tym kościele – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Na koniec osobista prośba od nas. Wchodzimy w decydujący etap prac aby dobrze przygotować nasz czechowicki rejon. Dlatego prosimy Was o wspomnienie nas w modlitwie gdyż sami na pewno nie damy rady a jak mówił św. Paweł „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia…” tak i my liczymy na wsparcie 🙂

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *