Przegląd trasy dokoła Jeziora Goczałkowickiego

Jesteśmy po przeglądzie dłuższej trasy EDK w naszym rejonie.

EDK startuje już w piątek, dlatego nadeszła najwyższa pora abyśmy przeglądnęli sztandarową trasę naszego rejonu. Trasa o dosłownej nazwie „dokoła Jeziora Goczałkowice” o długości 67km poprowadzona jest w większości odludnymi terenami. Bardzo często prowadzi po kompletnych bezdrożach gdzie momentami nawet jazda rowerem jest prawie niemożliwa.

W niedzielny poranek próbując sprostać zadaniu udało się nam przeglądnąć większość trasy, a przynajmniej najbardziej newralgiczne miejsca. Musieliśmy zweryfikować, możliwości przejścia oraz oznaczenia stacji drogi krzyżowej. Zaskakująco dla nas większość oznaczeń pozostała nienaruszona i musimy je uzupełnić tylko w kilku miejscach, bardzo nas ucieszyła także część oznaczeń które zachowały się od ubiegłego roku (odblaski). Dodatkowo gdzie to możliwe staraliśmy się poinformować mieszkańców o inicjatywie aby nie byli zaniepokojeni wędrowcami przemierzającymi w środku nocy ich okolice.

Trasa prezentowała się naprawdę pięknie i szczerze pisząc nie możemy się już doczekać piątkowego wieczoru aby w nocy wyruszyć na EDK. Następnym krokiem jaki wykonamy końcem tygodnia będzie umieszczenie oznaczeń stacji oraz oznaczenie newralgicznych punktów na trasie. Na koniec aby ogarnąć ogrom trasy najlepiej spojrzeć na samo jezioro z zapory w Goczałkowicach wokół którego prowadzi ta niezwykła droga.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *