Nocna weryfikacja trasy św. Wendelina

Warto żyć ekstremalnie…

Jednym z kluczowych elementów przygotowania trasy zaraz po jej wyznaczeniu i elektronicznej obróbce, jest zweryfikowanie powstałego w ten sposób opisu oraz śladu. Zaleca się aby próbne przejście miało miejsce w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych jakie będą panowały podczas głównego wydarzenia. Dlatego właśnie dzisiaj w nocy Leszek weryfikuje opis i możliwość przejścia w warunkach nocnych, krótszej trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w rejonie Czechowice-Dziedzice.

Mimo, iż EDK nie jest organizowanym przedsięwzięciem oraz nie zapewniamy zabezpieczenia trasy to zależy nam, aby uczestników nie spotkały nieprzewidziane problemy. Chcemy także aby opis był jak najbardziej czytelny, dlatego weryfikacji dokonuje osoba, która nie uczestniczyła w wyznaczaniu trasy. Oczywiście podczas właściwego przejścia najlepiej pobrać dedykowaną aplikację EDK, w której jedną z funkcjonalności jest śledzenie trasy w oparciu o GPS. Jak jednak pokazuje praktyka stosunkowo wiele osób korzysta tylko z opisu zamieszczonego na stronie.

Sam proces weryfikacji jest także ciekawym wydarzeniem dla osoby, która tego dokonuje. W praktyce jest to samotne przejście drogi, której się nie zna i jest duże prawdopodobieństwo, że pewne wskazówki przejścia mogą być błędne. Jest to duże wyzwanie, które wymaga nie tylko kondycji fizycznej ale przede wszystkim odwagi. W zeszłym roku dłuższa trasa (Dokoła Jeziora Goczałkowickiego) została zweryfikowana dwukrotnie – osoby, które tego dokonały zgodnie twierdzą, że było to niezapomniane przeżycie. Warto pamiętać dzisiaj w modlitwie o Leszku aby wszystko przebiegło dobrze bez większych niespodzianek.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *