Nowa trasa w tegorocznej edycji czechowickiej EDK

Nowa trasa w naszym rejonie!

W roku ubiegłym w Czechowickiej EDK można było wybrać tylko bardzo trudną i wymagającą trasę o długości 67km. Wiele osób było chętnych aby wejść w duchowość EDK jednak taka długa trasa dla niektórych była zbyt wysoko postawioną poprzeczką i nie zdecydowali się uczestniczyć w całym wydarzeniu. Warto także zauważyć, że sama droga była bardzo ciężka ze względu na ogromnie trudną nawigację, teren i czasami brak wyznaczonych ścieżek. Z drugiej strony spośród ponad 55 osób, które podążały ubiegłoroczną trasą całość udało się przejść około 60% osób. Swoją drogą to gratulujemy każdemu kto się nie przestraszył i postanowił podjąć wyzwanie, niezależnie od tego jak daleko zaszedł.

Biorąc jednak pod uwagę, że wiele osób chciało trochę prostszego wyzwania postanowiliśmy aby w tym roku dać alternatywę, którą jest krótsza trasa EDK. Charakteryzuje się ona prostszą nawigacją oraz mniejszym dystansem do pokonania. Niech jednak nikt się nie da zwieść, że jest to trasa prosta. Mimo, iż jest to „jedynie” 46km to dalej będziesz miał okazję spotykać dzikie zwierzęta, pooglądać nocną scenerię w lesie czy wreszcie doprowadzić się do stanu gdzie będziesz mógł pozostać sam na sam z Bogiem. Naprawdę mimo wszelkich „uproszczeń” względem flagowej drogi dookoła Jeziora Goczałkowice dalej jest to duże wyzwanie do podjęcia.

Trasę nazwaliśmy drogą „św. Wendelina” ze względu na to, iż najdalej położonym punktem drogi jest kaplica poświęcona temu świętemu w Rudzicy a jednocześnie jest to VII stacja drogi krzyżowej.  Szczegóły dotyczące trasy można przeczytać tutaj. Mamy nadzieję, że nowa opcja czechowickiej EDK, będzie ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy boją się drogi głównej jak również dla tych, którzy chcieli by spróbować czegoś nowego.

Pamiętajcie warto żyć ekstremalnie 🙂

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: EDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *